Podczas kontroli drogowej wpadł handlarz z nielegalnymi papierosami - Dzisiaj - KPP Gostyń

Podczas kontroli drogowej wpadł handlarz z nielegalnymi papierosami

Pięć tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli gostyńscy policjanci. Nielegalny towar znaleźli w samochodzie, którym kierował podejrzany mężczyzna. 43-latek odpowie za przestępstwo skarbowe, za co grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

 

W ubiegły czwartek (12 grudnia br.) kilka minut po godz. 21:00 w Gostyniu na ul. Sportowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw polo. Pojazdem jechał 43-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i nieadekwatnie do zaistniałej sytuacji. Chwilę później stało się jasne dlaczego kontrolowany mężczyzna zachowywał się nerwowo. Mundurowi w samochodzie znaleźli 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Od tego momentu sprawą zajęli się kryminalni, którzy zabezpieczyli nielegalny towar

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. 43-latek usłyszał już zarzut, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Według wstępnych wyliczeń Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze blisko 90 tys. złotych. Zatrzymany towar ulegnie przepadkowi, a mężczyzna odpowie przed sądem.