Policjanci zatrzymali włamywacza - Dzisiaj - KPP Gostyń

Policjanci zatrzymali włamywacza

Kryminalni z Gostynia wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem do marketu w Pogorzeli. Zatrzymany został 41-letni mieszkaniec Legnicy. Jego łupem padły papierosy, tytoń i alkohol. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do marketu w Pogorzeli. Do przestępstwa doszło w nocy 9 września br.. Włamywacz do obiektu wszedł rozbijając szybę w oknie, a następnie ukradł papierosy , tytoń i alkohol różnych marek. Powstałe starty zostały wycenione na ponad 6 tys. złotych.

Śledczy, którzy zajęli się sprawą przyjęli kilka wersji zdarzenia. Sprawdzali i analizowali każdą informację. Z biegiem czasu grono osób podejrzewanych zawężyło się do dwóch mężczyzn. Jednym z nich był 41-letni mieszkaniec Legnicy, którego kryminalni wytypowali jako potencjalnego włamywacza. Jak się okazało przypuszczenia policjantów były trafne.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży z włamaniem 41-latkowi. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.