Wpadł przy próbie oszustwa - Dzisiaj - KPP Gostyń

Wpadł przy próbie oszustwa

Zarzut oszustwa usłyszał 39-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który wprowadził w błąd pracowników jednej z firm i wyłudził od nich opony samochodowe. Mężczyzna został zatrzymany dwa dni później podczas próby ponownego wyłudzenia opon. Oszust usłyszał już zarzuty, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

 

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został powiadomiony przez pracownika jednej z miejscowych firm, że nieznany jej mężczyzna usiłuje wyłudzić opony do samochodu osobowego. Z jej relacji wynikało, że dwa dni wcześniej ten sam człowiek podając się za pracownika przedsiębiorstwa, które u nich zakupuje się w towar wyłudził osiem opon samochodowych i napinacz paska na  kwotę blisko 2.300 zł.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili treść zgłoszenia i zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Już na samym początku rozmowy z mundurowymi mężczyzna przyznał się do winy i opowiedział, co zrobił z wyłudzonymi towarami.

Okazało się, że wyłudzone opony sprzedał w innej firmie za kwotę 700 złotych, natomiast napinacz paska wykorzystał do naprawy swojego auta.

39-latek usłyszał już zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa, podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśniania. Za czyny, których się dopuścił kodeks karny przewiduje karę pozbawiania wolności od 6 miesięcy do lat 8.

W toku wykonywanych czynności policjanci odzyskali część wyłudzonego towaru.