Gratulacje i podziękowania z rąk Komendanta Policji - Dzisiaj - KPP Gostyń

Gratulacje i podziękowania z rąk Komendanta Policji

Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu podinspektor Piotr Gorynia spotkał się z Kacprem i Jakubem, aby podziękować im za postawę godną naśladowania. Chłopcy przekazali dzielnicowemu znalezioną kartę bankomatową i pieniądze, które chwilę później trafiły do właściciela.

 

Przypomnijmy, że 20 lutego br. dwaj 14-latkowie na parkingu jednego z gostyńskich marketów znaleźli etui od telefonu komórkowego, w którym były pieniądze i karta bankomatowa. Chłopcy nie ulegli pokusie przywłaszczenia gotówki, bez chwili wahania w towarzystwie matki jednego z nich przynieśli dość sporą kwotę i pozostałe znalezione rzeczy do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Dzielnicowy przyjął od chłopców 1101 zł wraz z kartą bankomatową i etui. Chwilę później zguba trafiła do właściciela.

Dzisiaj podinspektor Piotr Gorynia spotkał się z chłopakami, aby wyróżnić ich wzorową i godną naśladowania postawę, jaką wykazali się 20 lutego 2019 roku. Komendant dziękując młodym ludziom podkreślił, że niejeden dorosły nie zachowałby się tak jak oni, a ich obywatelska postawa niewątpliwie godna jest naśladowania, a także świadczy o tym, że możemy liczyć na ludzką uczciwość.