Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Dzisiaj - KPP Gostyń

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu włączyli się w działania pn. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W roku bieżącym akcja będzie się odbywać w dniach 18-24 lutego. W ramach tych działań wyznaczeni policjanci w budynku Komendy Powiatowej Policji będą pełnić dyżury i udzielać  potrzebującym pomocy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

 

 

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach akcji osoby pokrzywdzone mogą skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych między innymi przez policjantów, prokuratorów, prawników, kuratorów oraz pracowników socjalnych.

W ramach tego przedsięwzięcia w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu uruchomione zostaną specjalne dyżury w trakcie których fachowej pomocy będą udzielać policyjni specjaliści.  Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się do jednostki policji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00 i 15:00-20:00 oraz w sobotę w godzinach od15:00-18:00.

https://www.ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/pokrzywdzeni-przestepstwem/formularz-internetowy