Policjanci szkolili się z udzielania pierwszej pomocy - Dzisiaj - KPP Gostyń

Policjanci szkolili się z udzielania pierwszej pomocy

Wczoraj dzięki uprzejmości ratowników z Drużyny WOPR Gostyń policjanci mogli uczestniczyć w specjalistycznym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każdy funkcjonariusz nabywa takie umiejętności z chwilą wstąpienia do służby. Jednak należy pamiętać, że zdobytą wiedzę i umiejętności w tym zakresie należy utrwalać, aby w razie potrzeby umieć z niej skorzystać.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu i ratownicy Drużyny WOPR Gostyń współpracują ze sobą od kilku lat. Wspólnie działają w takich przedsięwzięciach jak Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa, Bezpieczeństwo nad wodą, Konkurs Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz w szkoleniach z samoobrony dla kobiet rozszerzonych o zakres udzielania pierwszej pomocy.

Wczoraj nasi policjanci mieli możliwość skorzystania z pomocy ratowników Drużyny WOPR Gostyń. Dzięki uprzejmości Artura Nowaka, Romana Pawełka i Cezarego Glinki funkcjonariusze mogli wziąć udział w specjalistycznym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każdy policjant na początku swojej służby w policji musi przejść kurs udzielania pierwszej pomocy. Policjant ma bowiem obowiązek prawny udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Bardzo często zdarza się, że policjanci jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia, bądź wypadku i w niektórych sytuacjach od ich wiedzy i umiejętności zależy życie osób poszkodowanych. Dlatego ważne jest, aby mieli możliwość przypomnienia sobie ćwiczeń w tym zakresie. Pod okiem prawdziwych profesjonalistów policjanci mogli przypomnieć i przećwiczyć podstawowe elementy i zasady udzielania pierwszej pomocy. Szczegółowo omówione i przedstawione zostały podstawowe zabiegi resuscytacyjne, a także wykorzystanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Policjanci mogli przećwiczyć również kluczowe elementy postępowania ratowniczego wobec małych dzieci i noworodków.

Serdecznie dziękujemy ratownikom Drużyny WOPR Gostyń.