Ukradł portfel staruszce - Dzisiaj - KPP Gostyń

Ukradł portfel staruszce

Policjanci przedstawili zarzut kradzieży 37-letniemu mieszkańcowi powiatu gostyńskiego. Mężczyzna ukradł 85-letniej kobiecie portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Za czyn którego się dopuścił odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

 

Śledczy zajęli się sprawą z chwilą otrzymania informacji o kradzieży. Z treści zgłoszenia wynikało, że 85-letnia kobieta została okradziona na ul. Słowackiego w Piaskach. Wówczas do staruszki podbiegł nieznany mężczyzna, który z zewnętrznej kieszeni marynarki wyjął jej portfel i uciekł w stronę ulicy 27 Grudnia. Kobieta straciła dowód osobisty i niewielką ilość pieniędzy. Niestety w chwili zdarzenia w pobliżu nie było żadnych osób, które mogłyby zareagować na wzywaną pomoc.

Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego i podjętym niezwłocznie działaniom policjanci zaangażowani w wyjaśnienie tej sprawy wytypowali i zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i został przesłuchany. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.