Bezpieczeństwo na stadionach - Dzisiaj - KPP Gostyń

Bezpieczeństwo na stadionach

Przedstawiciele Policji, delegat PZPN-u, prezesi klubów piłkarskich oraz burmistrzowie i wójtowie uczestniczyli w konferencji pod nazwą „Bezpieczeństwo na stadionach”. Spotkanie zorganizowano w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu.

 

14 września br. w budynku pomocniczym Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu odbyła się konferencja pod hasłem „Bezpieczeństwo na stadionach”. Na zaproszenie policjantów odpowiedzieli prezesi klubów piłkarskich z powiatu gostyńskiego oraz burmistrzowie i wójtowie - osoby zarządzające stadionami i boiskami. Wśród gości był również delegat PZPN-u.

Eksperci rozmawiali na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas imprez sportowych, w których co roku uczestniczy kilka tysięcy osób. Poruszano zagadnienia związane z organizacją i służbami ochrony oraz szeroko omawiano obowiązujące podczas imprez sportowych przepisy prawne.

Kolejne tematy były związane z dobrymi praktykami budowy i remontów stadionów. Poruszona została tez kwestia tzw. pirotechniki na stadionach.

Podczas konferencji omówiono również kwestie współpracy wszystkich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na stadionie i poza nim.