Poszukiwany mężczyzna zatrzymany na kradzieży - Dzisiaj - KPP Gostyń

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany na kradzieży

W miniony poniedziałek policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego gostyńskiej komendy zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w jednym z gostyńskich marketów ukradł dwa wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące o łącznej wartości blisko 700 złotych. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany, został zatrzymany teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony poniedziałek w Gostyniu na ul. Helsztyńskiego policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego gostyńskiej komendy zauważyli mężczyznę, który niósł dwa duże kartony. Wzbudziło to podejrzenie policjantów, ponieważ mężczyzna był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże. Jak się okazało 32-letni mieszkaniec pow. leszczyńskiego miał w kartonach dwa nowe urządzenia tzw. myjki wysokociśnieniowe. Tłumaczył policjantom, że kupił je w jednym z gostyńskich marketów. Mimo, że w tym dniu nie mieliśmy zgłoszonej kradzieży tego typu urządzeń policjanci postanowi sprawdzić, czy sprzęt, który posiadał mężczyzna na pewno został przez niego zakupiony. Nawiązali kontakt z marketem, w którym miały zostać zakupione myjki, pracownicy sprawdzili nagranie z monitoringu oraz ilości sztuk towaru w markecie. Potwierdzili, że tego dnia dokonano kradzieży dwóch sztuk urządzeń wysokociśnieniowych czyszczących o łącznej wartości blisko 700 złotych. Jak się okazało, 32-latek po zabraniu sprzętu wyszedł ze sklepu zupełnie omijając kasy przez co nie został zauważony przez pracowników marketu.

Mężczyzna został zatrzymany, jak się okazało był także poszukiwany. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego przestępstwa tłumacząc, że skradziony towar chciał odsprzedać i w ten sposób zarobić łatwe pieniądze. Za popełnione przestępstwo z art. 278 § 1 KK grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.