Włamywacz zatrzymany przez gostyńskich policjantów - Dzisiaj - KPP Gostyń

Włamywacz zatrzymany przez gostyńskich policjantów

Policjanci z Gostynia zatrzymali podejrzanego o włamania do do kasetek na bilon odkurzaczy i myjni samochodowych. Straty jakie spowodował mężczyzna swoim przestępczym działaniem szacowane są na blisko 10 tys. złotych. 33-latek usłyszał już zarzuty i został przesłuchany. Zatrzymany za czyny, których się dopuścił odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.

 

Od 16 lipca br. gostyńscy kryminalni pracowali nad sprawami włamań do kasetek na bilon odkurzaczy i myjni samochodowych, które miały miejsce w Gostyniu i Elżbietkowie. Wówczas nieznany i zamaskowany sprawca kradł z nich pieniądze.

Do rozwiązania spraw zostali skierowani funkcjonariusze specjalizujący się w tego typu przestępstwach. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, ujawnili i zabezpieczyli ślady, a także zebrali pierwsze informacje. W toku prowadzonego postępowania śledczy zabezpieczyli nagrania z kilku monitoringów i dokonali kolejnych istotnych ustaleń.

Połączenie wszystkich zebranych danych pozwoliło na wytypowanie sprawcy zdarzeń. Po kilku dniach od pierwszego włamania praca policjantów przyniosła pożądane efekty. Zatrzymany został 33-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów włamań w Gostyniu, Elżbietkowie i Miejskiej Górce. Straty jakie spowodował 33-latek swoim przestępczym działaniem zostały oszacowane na prawie 10 tysięcy złotych.

Mężczyzna był już karany w przeszłości za podobne przestępstwa. Za włamania których się dopuścił odpowie w warunkach tzw. recydywy.