Obchody Święta Policji - Dzisiaj - KPP Gostyń

Obchody Święta Policji

W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu obchodzili Święto Policji. Uroczysta akademia odbyła się w pałacu w Rokosowie. Podczas tegorocznego Święta Policji awanse na wyższy stopień otrzymało 43 funkcjonariuszy.

 

W piątek 27 lipca br. w pałacu w Rokosowie odbyła się uroczystość związana z obchodami Święta Policji. W akademii uczestniczyli byli i obecni policjanci, pracownicy policji, ich rodziny i zaproszeni goście.

Apel rozpoczęto od złożenia meldunku i wprowadzenia pocztu sztandarowego. Następnie przemówił Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu podinsp. Piotr Gorynia, który powitał wszystkich przybyłych na uroczystość. W swoim przemówieniu przypomniał zebranym kiedy powstała Policja Państwowa i jak funkcjonowała w okresie międzywojennym. Mówił również o bolesnym czasie, jakimi była II wojna światowa podczas której wielu policjantów zostało aresztowanych, rozstrzelanych albo wysłanych do obozów zagłady. Komendant w dalszej części wspomniał, że jesteśmy jednostką pozytywnie ocenianą przez społeczeństwo i przełożonych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Kończąc przemówienie podziękował wszystkim policjantom, pracownikom policji za trud i zaangażowanie, a rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość. Wiele ciepłych słów skierował pod adresem władz samorządowych i przedstawicieli służb, które wspierają Komendę Powiatowa Policji w Gostyniu.

Następnie odczytano i wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz medale i odznaczenia.

Głos zabrali również przybyli goście, m.in. Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, kapelan Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu ks. Dariusz Dabrowski Cor, dyrektor Ośrodka Integracji Europejskiej w Rokosowie Waldemar Jagiełło, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gostyniu i przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podinsp. Jacek Jankowiak. Wszyscy w swoich wystąpieniach i przemowach podziękowali policjantom za prace i gratulowali odznaczeń i awansów na wyższe stopnie.