Policjanci zatrzymali fałszywego kuriera - Dzisiaj - KPP Gostyń

Policjanci zatrzymali fałszywego kuriera

Policjanci z Gostynia i Borku Wlkp. zatrzymali fałszywego kuriera. Oszust pod legendą dostarczenia paczki wyłudził w jednym ze sklepów w Borku Wlkp. 570 zł. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

 

W marcu br. policjanci zostali powiadomieni o oszustwie dokonanym przez nieznanego sprawcę na szkodę jednej z firm w Borku Wlkp. Z treści zgłoszenia wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy kurierskiej, który poinformował pracownicę, że ma pod ten adres dostarczyć paczkę. Za jej odbiór należało zapłacić 570 zł. Wtedy jeszcze kobieta nie była pewna, czy ma za przesyłkę zapłacić, ale oszust uwiarygodnił swoją legendą dzwoniąc rzekomo do właściciela firmy. Kiedy sprzedawczyni usłyszała, że ma za paczkę przekazać żądaną sumę, wypłaciła mężczyźnie 570 zł. Później okazało się, że nikt nie zamawiał żadnego towaru, a w paczce znajdowała się książka.

Sprawą zajęli się miejscowi funkcjonariusze i kryminalni z Gostynia. Po kilku dniach wytypowani zostali pierwsi potencjalni sprawcy. Po weryfikacji informacji grono podejrzewanych ograniczyło się do kilku osób, wśród których znajdował się 49-letni mieszkaniec powiatu górowskiego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu oszustwa. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Kodeks karny za przestępstwa oszustwa przewiduje kare pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.