Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Dzisiaj - KPP Gostyń

Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Praca gostyńskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziła do zatrzymania 40-letniego mężczyzny. Śledczy w mieszkaniu podejrzanego znaleźli ponad kilogram amfetaminy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej trafili na trop przestępczej działalności 40-letniego mężczyzny. Policjanci realizując czynności związane z kontynuacją sprawy z grudnia 2017 roku, gdzie zatrzymanych zostało trzech mężczyzn zbierali i weryfikowali pewne informacje. Gdy tylko potwierdzili wcześniejsze ustalenia przystąpili do działania, co w konsekwencji doprowadziło ich do zatrzymania mieszkańca Polkowic.

W mieszkaniu mężczyzny podczas przeszukania znaleźli ponad kilogram amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabronionej substancji to ponad 40 tys. złotych.

40-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, a następnie do Prokuratury Rejonowej, gdzie miejscowy prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.