Święta minęły bezpiecznie - Dzisiaj - KPP Gostyń

Święta minęły bezpiecznie

Bardzo spokojnie minęły Święta Wielkanocne w powiecie gostyńskim. Tak bezpiecznie nie było od wielu lat. Podczas minionego weekendu policjanci przeprowadzili kilka drobnych interwencji i zatrzymali jedno prawo jazdy.

 

Wzorem lat ubiegłych policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczne Święta”. Więcej mundurowych pojawiło się na ulicach już w piątek (30 marca). Natomiast akcja została zakończona o północy 2 kwietnia.

W całym powiecie gostyńskim nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżnych czuwało ponad stu policjantów. W trakcie prowadzonych kontroli drogowych funkcjonariusze zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów, prędkość i sprawdzali trzeźwość kierowców.

W czasie działań „Bezpieczne Święta” w powiecie gostyńskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Nie odnotowano również kolizji drogowej. W zdecydowanej większości kierowcy przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Tylko w jednym przypadku kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał 10 punktów karnych i został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. za przekroczenie prędkości. W miejscowości Kuczyna mieszkaniec Wrocławia kierując skodą jechał 104 km/h w miejscu gdzie można było jechać pięćdziesiątką.