Złodziej wpadł na gorącym uczynku - Dzisiaj - KPP Gostyń

Złodziej wpadł na gorącym uczynku

Nawet pięć lat więzienia grozi 49-letniemu mężczyźnie, który w jednym z warsztatów samochodowych ukradł komputer do diagnostyki pojazdów. Sprawca wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go syn właściciela warsztatu i przekazał w ręce policjantów.

 

1 marca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został powiadomiony przez właściciela jednego z warsztatów samochodowych o tym, że jego syn ujął sprawcę kradzieży komputera służącego do diagnostyki pojazdów. Wartość skradzionego mienia wycenił na ponad 8 tys. złotych.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili treść zgłoszenia. Z ich ustaleń wynikało, że do warsztatu przyszedł nieznany mężczyzna z ofertą sprzedaży telefonu. Gdy syn właściciela warsztatu wyszedł szukać ojca, sprawca skorzystał z okazji i ukradł komputer do diagnostyki pojazdów. Został zatrzymany przez syna właściciela zakładu, gdy wychodził już poza teren firmy.

Funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu rawickiego, który w chwili popełnienia czynu był w stanie nietrzeźwości. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na drugi dzień po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży i został przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do winy, jednak nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.