Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym - Dzisiaj - KPP Gostyń

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym

Wczoraj wieczorem policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna „wpadł” podczas kontroli drogowej. Oprócz kilkudniowej odsiadki za niezapłaconą grzywnę, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 za posiadanie amfetaminy.

 

27 lutego br. około godziny 23:35 w Gostyniu na ulicy Jana Pawła II policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat Uno. Jak się okazało pasażerem pojazdu był 36-letni mężczyzna, poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu.

Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli u niego woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. 36-latek miał być doprowadzony do Zakładu Karnego w Rawiczu, jednak z uwagi na zażycie wcześniej przez niego substancji psychotropowej decyzją lekarza dyżurnego gostyńskiego szpitala został przetransportowany na oddział toksykologiczny jednego z poznańskich szpitali. Do zakładu karnego trafi dopiero wtedy, gdy pozwoli mu na to stan jego zdrowia. Wtedy również zostanie przedstawiony mu zarzut posiadania narkotyków za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.