Policjanci wyjaśnili sprawę włamań do publicznych toalet - Dzisiaj - KPP Gostyń

Policjanci wyjaśnili sprawę włamań do publicznych toalet

Policjanci z Krobi wyjaśnili sprawę licznych włamań do publicznych toalet. Zatrzymany mężczyzna kradł z nich drobne pieniądze, które przeznaczał na swoje potrzeby. Przez kilka dni swojej przestępczej działalności ukradł 148 złotych, a zniszczenia których się dopuścił szacowane są wstępnie na blisko 3 tys. złotych. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

 

Policjanci z Krobi sprawą zajęli się z chwilą otrzymania informacji o kradzieżach z włamaniem do publicznych toalet. Jak ustalili proceder ten trwał kilka dni. Nieznany wówczas sprawca wyłamywał rygiel zabezpieczający drzwi wejściowe od toalety, a następnie kradł z zamka wrzutowego pieniądze. Były to sumy od kilku do kilkudziesięciu złotych.

 

Funkcjonariusze, którzy pracowali przy tym zdarzeniu bardzo szybko namierzyli sprawcę. W ustaleniu jego danych personalnych pomógł monitoring. Policjanci rozpoznali na zabezpieczonych materiałach filmowych znanego im osobiście 58-letniego mężczyznę. Zebrany w toku postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów kradzieży z włamaniem. Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną.

 

Za czyny których się dopuścił kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.