Ks. Dariusz Dąbrowski COr został kapelanem gostyńskiej Policji - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ks. Dariusz Dąbrowski COr został kapelanem gostyńskiej Policji

Data publikacji 08.10.2015

dsc_2716Wczoraj w Sanktuarium Świętogórskim odbyła się uroczysta msza święta podczas której ks. Dariusz Dąbrowski COr przyjął obowiązki kapelana Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. W nabożeństwie oprócz gostyńskich policjantów uczestniczyli Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski oraz zaproszeni goście.

 

 

 

 

7 października 2015 roku w Bazylice na Świętej Górze odbyła się uroczysta msza święta połączona z przyjęciem przez ks. Dariusza Dąbrowskiego COr obowiązków kapelana gostyńskiej Policji.

W nabożeństwie uczestniczyli Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu nadkom. Piotr Gorynia oraz szefowie Policji z Leszna, Rawicza i Śremu. Do wspólnej modlitwy z policjantami przystąpili Starosta Gostyński Robert Marcinkowski i Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.

Z chwilą rozpoczęcia mszy św. ks. Prałat Stefan Komorowski, kapelan wielkopolskiej Policji odczytał dekret biskupa dotyczący powierzenia posługi kapelana Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu ks. Dariuszowi Dąbrowskiemu. Gratulując życzył mu jednocześnie dobrej współpracy z gostyńskimi policjantami i pracownikami komendy.

Następnie gratulacje i słowa podziękowania ks. Dariuszowi Dąbrowskiemu, złożyli wspólnie Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski i Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu nadkom. Piotr Gorynia.

 

{galeria}Kapelan{/galeria}