Komisarz Piotr Gorynia powołany na Komendanta gostyńskiej jednostki - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komisarz Piotr Gorynia powołany na Komendanta gostyńskiej jednostki

Data publikacji 02.05.2014

dsc_005830 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu odbyła się ceremonia przekazania jednostki nowemu szefowi gostyńskich policjantów.  Nowym Komendantem został Komisarz Piotr Gorynia. Podczas uroczystości powołany został również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu podinspektor Robert Bekier. Odczytanie rozkazów personalnych odbyło się w obecności, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Rafała Batkowskiego i jego zastępcy, inspektora Michała Domagalskiego.

 

 

 

Środa była szczególnym dniem dla pracowników gostyńskiej Komendy. W sali konferencyjnej odbyła się uroczysta ceremonia. Na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu został mianowany komisarz Piotra Gorynia. Powołany został również  jego zastępca podinspektor Robert Bekier.

Uroczystość przekazania obowiązków i sztandaru gostyńskiej Policji, odbyła się w obecności Wielkopolskiego  Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Rafała Batkowskiego. Na ceremonii obecny był również, były już szef Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, inspektor Michał Domagalski, który 18 kwietnia został powołany na stanowisko zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Komendant Rafał Batkowski na wstępie przemówienia odniósł się do wagi uroczystości. Podkreślił, że jest ona ważna nie tylko dla policjantów tej jednostki ale również dla mieszkańców powiatu gostyńskiego. W dalszej części podziękował inspektorowi Michałowi Domagalskiemu, który do niedawna dowodził gostyńska jednostką. Słowa podziękowania skierował również w stronę podkom. Marcina Dopierały, który pełnił obowiązki zastępcy, w czasie kiedy rozstrzygały się kwestie wyboru nowego  Komendanta. Inspektor Rafał Batkowski dodał, że dzięki kompetencjom Komendanta Michała Domagalskiego i komisarza Piotra Goryni, jednostka jest uporządkowana i osiąga bardzo dobre wyniki.

Przekazanie jednostki nowemu Komendantowi, było także okazją do złożenia podziękowania byłemu jej dowódcy, inspektorowi Michałowi Domagalskiemu. Zastępca Wielkopolskiego Komendanta  Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, podziękował policjantom za lata wspólnej pracy i prosił o wspieranie nowego kierownictwa. Wyraził również przekonanie, że dalej będą dobrze służyć na rzecz mieszkańców powiatu gostyńskiego.

Komisarz Piotr Gorynia służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku, posiada wykształcenie wyższe magisterskie. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu, a także Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie w 2008 r. ukończył kurs oficerski i menadżerski. Przebył wszystkie szczeble zawodowe w pionie kryminalnym, z którym był związany od 1998 roku.

Nowy Komendant podziękował za duże wyróżnienie, jakim jest mianowanie go na nowe stanowisko. Zapewnił jednocześnie, że dołoży wszelkich starań aby sprostać zadaniu i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gostyńskiego.

W oficjalnym przekazaniu Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu oprócz kadry kierowniczej miejscowej jednostki i pracowników cywilnych, uczestniczyli także Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Burmistrz Miasta i Gminy Gostyń Jerzy Kulak, Burmistrz Miasta i Gminy Pogorzela Piotr Curyk, Wójt Gminy Pępowo Stanisław Krysicki, prokurator Roch Waszak, oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu starszy brygadier  Krzysztof Łoniewski i jego zastępca młodszy brygadier  Tomasz Banaszak.

 

dsc_0055

dsc_0058

dsc_0065

dsc_0066

dsc_0072

dsc_0074

dsc_0081

dsc_0079

dsc_0103

dsc_0107

dsc_0110

dsc_0124

dsc_0127