Nieznani sprawcy okradli 80-letnią kobietę - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieznani sprawcy okradli 80-letnią kobietę

Data publikacji 11.07.2016

banknotyNieznani sprawcy okradli 80-letnią mieszkankę Witoldowa. Złodzieje do mieszkania pokrzywdzonej dostali się pod pretekstem napełnienia butelki wodą. Wykorzystali chwilową nieuwagę kobiety i ukradli jej ponad 20 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

 

 

 

W dniu 10 lipca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został powiadomiony o kradzieży pieniędzy na szkodę 80-letniej kobiety.

Policjanci dowiedzieli się od pokrzywdzonej, że zdarzenie miało miejsce 7 lipca 2016 roku w godzinach pomiędzy 13:30 a 14:00 w Witoldowie. W tym czasie dwaj nieznani mężczyźni do mieszkania swojej ofiary dostali się pod pretekstem napełnienia butelki wodą i sprzedaży prześcieradeł. Wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety ukradli jej pieniądze w kwocie 22 tys. złotych. Sprawcy byli w wieku około 50 lat, ciemnej karnacji skóry, ubrani w marynarki koloru jasno-brązowego.

Policja apeluje i przestrzega przed wpuszczaniem do mieszkań nieznanych osób. Złodzieje i oszuści potrafią wzbudzić zaufanie, a gdy uśpią naszą czujność nie zawahają się dokonać przestępstwa.