Kierowca mercedesa chciał przekupić policjantów - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca mercedesa chciał przekupić policjantów

Data publikacji 06.07.2016

pieniadze_i_par_maleWczoraj policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa, który chciał przekupić funkcjonariuszy. 58-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym . W zamian za odstąpienie od czynności służbowych mężczyzna zostawił w radiowozie 100 zł banknot. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

 

 

Do zdarzenia doszło 5 lipca br. o godzinie 11:05 w Łukaszewie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Mercedes. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 26 km/h . Ponadto kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusz podał powód kontroli drogowej i zanim zdążył poinformować o wysokości mandatu i przypisaniu punktów karnych mężczyzna postanowił sprawę „załatwić” w inny, niezgodny z prawem sposób.  W zamian za odstąpienie od czynności służbowych wsunął pomiędzy fotele radiowozu banknot o nominale stu złotych.

Policjant o zaistniałym przestępstwie powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu i zatrzymał 58-latka. Mężczyzna został przewieziony do jednostki, gdzie usłyszał zarzut i został przesłuchany. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w kwocie 250 zł. i otrzymał 4 punkty karne.

Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.