Zatrzymany za stalking - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za stalking

Data publikacji 29.04.2016

maskabokZarzut uporczywego nękania 17-letniej mieszkanki powiatu gostyńskiego usłyszał jej były chłopak. 19-latek nie mogąc pogodzić  się z rozstaniem z byłą dziewczyną, od stycznia br. kilka razy dziennie wysyłał do niej sms-y o różnej treści. Mężczyzna śledził też swoją ofiarę i stosował wobec niej groźby karalne. Za dręczenie młodej kobiety grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

 

Policjanci z gostyńskiej jednostki  zatrzymali 19-latka pod zarzutem uporczywego nękania byłej dziewczyny.

O tym, że mężczyzna wysyła wiadomości tekstowe o różnej treści, śledzi, dręczy i stosuje groźby karalne wobec 17-latki kryminalni dowiedzieli się od matki pokrzywdzonej. Z informacji jakie mieli śledczy wynikało, że dramat dziewczyny trwał od pierwszego stycznia 2016 roku. Sprawca nie mogąc pogodzić się z rozstaniem wielokrotnie naruszał prywatność byłej partnerki. Pojawiał się w tych samych miejscach co pokrzywdzona, groził jej śmiercią  oraz, że się zabije jeżeli dziewczyna do niego nie wróci.

19-latek przyznał się do stawianego zarzutu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Miejscowy prokurator zastosował wobec  mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazał kontaktowanie się z pokrzywdzoną i zbliżanie się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów.