Szkolenie grup realizacyjnych - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie grup realizacyjnych

Data publikacji 25.04.2014

dsc_0038Wczoraj policjanci z gostyńskiej i śremskiej grupy realizacyjnej uczestniczyli w ćwiczeniach pod okiem instruktorów SPAP z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wspólne działania miały na celu doskonalenie umiejętności związanych z wejściem do budynku i zatrzymaniem niebezpiecznych przestępców.

 

 

W dniu 24 kwietnia w powiecie gostyńskim odbyły się ćwiczenia grup realizacyjnych z Gostynia i Śremu. Policjanci doskonalili swoje umiejętności pod nadzorem instruktorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Podczas szkolenia funkcjonariusze ćwiczyli wejście do budynku, przeszukiwanie pomieszczeń i zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców. Członkowie grup realizacyjnych byli bacznie obserwowani przez poznańskich antyterrorystów. Instruktorzy zwracali uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół, wyłapywali najmniejsze błędy. Wszystkie zadania były ćwiczone po kilkanaście razy, aż do poprawnego ich wykonania.

Umiejętności wyćwiczone podczas szkolenia mają posłużyć policjantom, w trakcie wykonywania przez nich zadań specjalnych. Członkowie grupy muszą być wyszkoleni na takim poziomie, aby w sytuacjach o podwyższonym stopniu ryzyka, działali automatycznie i w sposób perfekcyjny.

Gostyńska grupa realizacyjna została utworzona w 2002 r. rozkazem ówczesnego Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu insp. Tadeusz Prokopa. W jej skład wchodzą policjanci o szczególnych predyspozycjach i specjalnych umiejętnościach.

W trakcie 12-letniej działalności policjanci z tej formacji, wielokrotnie brali udział przy zatrzymywaniu niebezpiecznych przestępców, konwojach, czy zabezpieczeniu imprez masowych.

 

dsc_0046

dsc_0025

dsc_0048

dsc_0006

dsc_0038

dsc_0050

dsc_0030