Zatrzymani dilerzy - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani dilerzy

Data publikacji 07.09.2009

intro_policji3 Gostyńscy policjanci zatrzymali trzech dilerów narkotykowych. Narkotyki sprzedawali każdemu  zainteresowanemu,  bez względu na wiek. Przez kilka miesięcy przestępczej działalności, wprowadzili na rynek kilkaset gram marihuany i amfetaminy o  rynkowej wartości co najmniej 30 tysięcy złotych.

 

 

 

 

Policjanci od dłuższego czasu „przyglądali” się trzem mieszkańcom gminy Poniec. Przypuszczenia śledczych okazały się trafne. Dwaj  bracia, 20-letni Marcin S. i 15-letni Krystian S. oraz 16-letni Krzysztof J. handlowali narkotykami. W chwili zatrzymania mieli przy sobie niewielką ilość marihuany i amfetaminy.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili, że dilerzy w ciągu kilku miesięcy na przełomie 2008 i 2009 roku wprowadzili do obrotu kilkaset gram narkotyków o rynkowej wartości co najmniej 30 tysięcy złotych. Okazało się, że narkotykowi wspólnicy sprzedawali towar wszystkim zainteresowanym, bez względu na wiek. Odbiorcami byli dorośli jak i małoletni.

 Nieletni zostali przesłuchani i zwolnieni do domu, a o ich losach zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.Najstarszemu z dilerów, Marcinowi S. postawiono kilka zarzutów, m.in. wprowadzania do obrotu substancji odurzających, a także sprzedaż narkotyków nieletnim w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, za co grozi mu kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.  

Prowadzący postępowanie ustalili również, że pod koniec miesiąca sierpnia Marcin S. wraz ze swoim nieletnim bratem dokonali rozboju na Krzysztofie J., którego pobili i zabrali mu pieniądze w kwocie 1500 zł. 

Wobec Marcina S. sąd został środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań.