Śmiertelne wypadki - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne wypadki

Data publikacji 20.11.2012

p2240041Wczoraj na drogach powiatu gostyńskiego doszło do dwóch  tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dwie osoby nie żyją, a cztery kolejne trafiły do szpitala. Przyczyny i okoliczności zaistniałych zdarzeń drogowych bada gostyńska policja pod nadzorem miejscowej prokuratury.

 

19 listopada około godziny 8:30  w Gostyniu na ulicy Wrocławskiej doszło do wypadku drogowego, gdzie  kierujący samochodem marki VW LT zderzył się z rowerzystą.

Z wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że 78-letni rowerzysta z nieustalonych przyczyn wyjechał z zatoki autobusowej bezpośrednio pod jadący pojazd. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu. Kierowca vw był trzeźwy.

Niespełna godzinę później na drodze Lipie – Strzelce Wielkie doszło do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku. Kierująca samochodem osobowym marki Peugeot 207, 18-letnia mieszkanka gminy Piaski podczas wyprzedzania ciężarowej cysterny prawdopodobnie wpadła w poślizg potrącając rowerzystę i wjeżdżając w pole, gdzie pojazd dachował.  Kierujący rowerem zginął na miejscu, natomiast kierująca peugeotem i trzy pasażerki trafiły do gostyńskiego szpitala. Wynik badania u 18-latki  na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu to 0,00 mg/l.

 

 

dsc_0262

dsc_0273

dsc_0274